Višednevna izvan učionička nastava učenika 7. I 8.r
U utorak 22.04.2025.g. u 8.30 sati, učenici su iz Vrlike krenuli na ekskurziju zajedno s učenicima iz OŠ „Dinka Šimunovića“ Hrvace. Prvo odredište bilo je Ogulin i Zavičajni muzej u kojem su učenici mogli vidjeti mnoštvo povijesnih znamenitosti i izložbenih eksponata kao i spomen sobu Ivane Brlić Mažuranić. Putovanje su nastavili prema Poreču i hotelu Materada u kojem su bili smješteni.
Drugi dan posjetili su Fažanu, Brijune i Pulu te uz stručno vodstvo razgledavali biljni i životinjski svijet, muzeje i povijesne znamenitosti.
Slijedeći dan razgledavali su znamenitosti u Rovinju i Poreču te posjetili zvjezdarnicu u Višnjanu.
Zadnji dan posjetili su HUM –najmanji grad na svijetu i preko Rijeke stigli do Gospića, Smiljana i Memorijalnog centra „Nikola Tesla“ u kojem su učenici razgledali rodnu kuću Nikole Tesle i vidjeli samo mali dio njegovih izuma. Tijekom putovanja uz puno druženja, zabave, pjesme i edukativnih kvizova vrijeme je brzo prošlo.
Učenici su se vratili bogatiji jer su stekli nova poznanstva, prijatelje, nova saznanja o prirodnim ljepotama i povijesnim znamenitostima naše domovine. U petak 25.04.2025.g. sretni, zadovoljni i prepuni dojmova vratili su se u Vrliku.
Kako je bilo možete vidjeti u galeriji.










































